Kulak Estetiği

 

Kayseri Kulak Estetiği

Genellikle birçok insan kulakları başlarından fazla açıkta olduğu için ya da kulaklar kıvrımları olması gerektiği olmadığı için kulaklarının görünümünden rahatsızlık duyar. Özellikle kepçe kulaklar arkadan bakıldığında oldukça belirgin bir şekilde görülür.
Bu durum dış görünümü önemli ölçüde etkilediğinden hem çocuklarda hem de yetişkinlerde özgüven problemlerine ve psikolojik bir takım sorunlara yol açabilmektedir. Türkiye’nin hemen her ilinde bu konuda çalışan estetik cerrahi merkezleri bulunduğu gibi Kayseri kulak estetiği operasyonları gerçekleştiren estetik merkezlerinin bulunduğu bir ilimizdir. Yine Kayseri kulak estetiği fiyat oluşumu açısından diğer iller ile bir farklılık göstermez.
Kulak estetiği operasyonlar genel ve lokal anestezi ile yapılabilmekte ve iyileşme süreci açısından hastaların çok zorlanmayacağı operasyonlardandır. Basitçe operasyon kulağın kafa ile birleştiği yerden bir kesi yapılarak kulak kıkırdağının açısının daraltacak şekilde dikişler konulması ile gerçekleştirilir. Söz konusu kesi tam birleşme yerinden gerçekleştirildiğinden çok az bir ameliyat izi kalır ve bu izin de pek görünmesi mümkün değildir. Operasyondan sonra birkaç gün içinde hastalar günlük yaşamlarına dönebilir, yine takip eden günlerde banyo yapılabilir ancak ne var ki birkaç ay kulakların darbelerden korunmasına özen gösterilmesi gerekmektedir.
 
Kulak estetiği operasyonlarında, diğer tüm cerrahi müdahalelerde olduğu gibi cerrahinin doğası gereği gelişebilen komplikasyonlar olması küçük de olsa ihtimal dahilindedir. Ameliyat sonrası enfeksiyon gelişebilir veya kulaklar kan dolaşımının fazla olduğu organlar olduğundan kulakta hematom gelişmesi ihtimal dahilindedir. Bununla birlikte kulak estetiği operasyonlarının hastayı olumsuz etkileyebilecek, sistemik hale gelebilecek bir komplikasyonu olma ihtimali yok denecek kadar azdır denilebilir. Az önce de belirttiğimiz gibi kulak estetiği hastaların günlük yaşamların kolay dönebildiği ve çok yüksek oranlarda başarılı olarak gerçekleştirilen estetiği müdahalelerden birisidir.
İnsanların yüzlerinin hemen yanında olan kulaklar, dış görünümün önemli bir parçası olduğundan; geniş açıya sahip olan, yani kepçe kulaklar, kıvrımları düzgün oluşmamış kulaklar veya büyük kulaklar dış görünümü önemli ölçüde etkiler ve böyle kulaklara sahip yetişkin ve çocuklarda öz güven eksikliğine ve bununla beraber bir takım psikolojik sorunlara yol açabilir. Bununla birlikte kulak estetiği çok zor gerçekleştirilen ya da riskli bir operasyon değildir.
Kulak estetiği operasyonları yalnızca kepçe kulakların düzeltilmesini değil kulak kıvrımlarının düzeltilmesi ve kulakların küçültülmesi işlemlerini de kapsar.
 
(0352) 380 00 80
Görüşleriniz
close slider

Sizin görüşleriniz bizim için çok değerlidir.

WhatsApp chat